KONST / Litografier / Färglitografi 14556395
*
nr 1455 6395
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Signerad, numrerad 365/365, Skeppsbron. Färglitografi, bildmått: 41x74, yttermått inklusive ram: 57x90 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 19:34:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 09:51:30
1
300 kr
21/3 19:08:53
2
Vinnande bud
21/3 19:22:32
1
400 kr
21/3 19:22:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi gamla stan grafik litografi litografier litografiskt blad skeppsbron stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49
*
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Claes Folcker
nr 1455 6395
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Signerad, numrerad 365/365, Skeppsbron. Färglitografi, bildmått: 41x74, yttermått inklusive ram: 57x90 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/3 09:51:30 | 1 | 300 kr |
| 21/3 19:08:53 | 2 | Vinnande bud |
| 21/3 19:22:32 | 1 | 400 kr |
| 21/3 19:22:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk mÃ¥lare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi gamla stan grafik litografi litografier litografiskt blad skeppsbron stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49



